خانه>فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، خبر داد: خلع ید مجوع 17 فقره جنگل و مرتع به مساحت تقریبی 9 هکتار در شش ماهه اول سال جاری
تاریخ بروزرسانی: 8 مهر 1398

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، خبر داد: خلع ید مجوع 17 فقره جنگل و مرتع به مساحت تقریبی 9 هکتار در شش ماهه اول سال جاری

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، سرهنگ حسینعلی خورشیدی اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال جاری یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، موفق به اجرای احکام قضایی(خلع ید)، مجموع 17 فقره جنگل و مرتع به مساحت تقریبی مجموع 9 هکتار از عرصه‌های منابع ملی از ید متصرفان به این عرصه‌ها شده است.

وی افزود: در این مدت تشکیل 276 فقره پرونده جلوگیری و رفع تجاوز به مساحت مجموع  69  هکتاراز منابع ملی بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، تصریح کرد: تشکیل 656 فقره پرونده کشفیات مربوط به 7441 اصله چوب جنگلی به حجم نزدیک به 256 متر مکعب، 129 استرهیزم و  300 کیلوگرم ذغال از دیگر کشفیات در این مدت بوده است.

خورشیدی گفت: تشکیل 10 فقره پرونده تخریب و تصرف مربوط به جنگل و 12 فقره مربوط به مرتع در قالب ماده 690 و 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری نیز از دیگر اقدامات بوده است.

وی اظهار کرد: تشکیل498 فقره پرونده قطع درخت و درختچه، تشکیل 1 فقره پرونده بوته‌کنی ماده 42 به تعداد 35 عدد، 7 فقره تشکیل پرونده کت‌زنی به تعداد 116 اصله درخت و 2 مورد سوزاندن به تعداد 4 اصله درخت که متخلفان شناسایی و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده،از دیگر کشفیات در این مدت بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری افزود: 145 فقره چرای غیرمجاز دام به تعداد 21050 واحد دامی نیز در مراتع استان کشف شده و متخلفین در این مدت دستگیر و  وسایل نقلیه به همراه تجهیزات تجهیزات توقیف شد.

سرهنگ حسینعلی خورشیدی گفت: همچنین در این مدت 6 مورد درگیری با متخلفان که منجر به 3 مورد جراحت نیروی سازمانی شد.

وی اظهار داشت: همچنین در این مدت 10فقره حریق در عرصه‌های جنگل طبیعی به مساحت تقریبی 15 هکتار ، 2 فقره در جنگل دست کاشت به مساحت یک هکتار، 14 فقره مرتع به مساحت حدوداً 47 هکتارو 3 فقره مرتع مشجر به مساحت 3 هکتار دراستان به وقوع پیوسته و به ثبت رسیده است.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری

نظرات